amsterdam.sp.nl

Homepage SPAmsterdam

Hulpdienst telefoon

Politiek Cafe

Zoeken in Amsterdam

Punt Amsterdam

Wil je op de hoogte blijven van SP-activiteiten in de hoofdstad, abonneer je dan hier op Punt Amsterdam.



Het prikbord

Help mee

Een lokale SP-afdeling draait vrijwel volledig op vrijwilligers, die er samen hard aan werken om hun woonplaats socialer te maken.
Bekijk vrijwilligerswerk

Word nu lid

NU IS DE TIJD! Sympathiseer je met de SP? Lid worden is nog veel beter en kan al voor vijf euro per kwartaal. Mee denken, mee doen, mee winnen. Je ontvangt het boek 'Hoe dan Jan' en het SP-nieuwsblad de Tribune en je kunt gratis en reclamevrij internetten via tomaatnet. Steun de SP en sluit je nu aan!

Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!

SP Amsterdam :: West :: Help arbeidsgehandicapten aan het werk

Help arbeidsgehandicapten aan het werk

27-06-2012 • De SP roept het stadsdeelbestuur in West op om werk te maken van de stedelijke richtlijn dat 5 procent van het personeel dat in dienst wordt genomen, arbeidsgehandicapt is. Indiener van het voorstel, SP-deelraadslid Gabi Choma: "Vier jaar geleden hebben we er samen met de PvdA en GroenLinks in de gemeenteraad voor gezorgd dat deze mensen zo meer kans op werk krijgen. Het wordt tijd dat we dat nu ook in West gaan doen." Een voorstel van de SP en GroenLinks hierover werd door een meerderheid van de deelraad aangenomen.

Gabi Choma
Stadsdeel West scoorde steevast onder het streefcijfer van vijf procent. Tot nu toe kwam de teller niet verder van 2,4 procent. Het streefcijfer is in 2008 ingesteld omdat van de WAO'ers met een herkeuring en de verplichting weer aan het werk te gaan, slechts één op de twintig daadwerkelijk een baan vindt. Volgens de SP is dit aantal veel te laag en moet er meer gedaan worden om de positie van arbeidsgehandicapten te verbeteren.

De SP is blij dat het stadsdeel andere bedrijven het goede voorbeeld gaat geven door deze mensen meer kansen te bieden op een baan. Choma: "Het is goed dat dit voorstel nu is aangenomen. Werkgevers zijn vaak nog te terughoudend om mensen met een arbeidshandicap aan te nemen. Het stadsdeel kan deze mensen een kans geven zichzelf te bewijzen, want van aan de kant blijven staan wordt niemand vrolijk."

Actueel nieuwsoverzicht






RSS-feed SP Amsterdam  RSS 2.0
Wat kun je met RSS?

Zoeken in Amsterdam

RSS

Altijd het laatste nieuws. Hoe werkt dat?

SP Tax free tour
Enquete bijstandsgerechtigden
MBO docent aan het woord
Manifest Ouders voor Stufi
Studio SP
top