amsterdam.sp.nl

Homepage SPAmsterdam

Hulpdienst telefoon

Politiek Cafe

Zoeken in Amsterdam

Punt Amsterdam

Wil je op de hoogte blijven van SP-activiteiten in de hoofdstad, abonneer je dan hier op Punt Amsterdam.



Het prikbord

Help mee

Een lokale SP-afdeling draait vrijwel volledig op vrijwilligers, die er samen hard aan werken om hun woonplaats socialer te maken.
Bekijk vrijwilligerswerk

Word nu lid

NU IS DE TIJD! Sympathiseer je met de SP? Lid worden is nog veel beter en kan al voor vijf euro per kwartaal. Mee denken, mee doen, mee winnen. Je ontvangt het boek 'Hoe dan Jan' en het SP-nieuwsblad de Tribune en je kunt gratis en reclamevrij internetten via tomaatnet. Steun de SP en sluit je nu aan!

Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!

SP Amsterdam :: Zuid :: Meer geld voor armoedebestrijding en bewonersinitiatieven

Meer geld voor armoedebestrijding en bewonersinitiatieven

31-05-2012 • De SP wil dat het bestuur van stadsdeel Zuid meer geld inzet om armoede te bestrijden en bewonersinitiatieven te ondersteunen. SP-fractievoorzitter Roya Moayyed: "Dat moet kunnen, het stadsdeel heeft in 2011 bijna ¤10 miljoen overgehouden."

Roya Moayyed
Woensdagavond sprak de deelraad van Zuid over hoe het geld in 2011 is besteed. Moayyed is hier niet tevreden over: "Het stadsdeelbestuur vindt dat het de goede kant op gaat, maar de cijfers laten het tegenovergestelde zien. Sinds 2009 zitten er 22% meer huishoudens in de schuldhulpverlening, 12,8% van de huishoudens behoort tot de minima en dagelijks stijgt het aantal aanvragen bij de voedselbank."

Ook is er afgelopen jaar heel veel geld bezuinigd op de buurthuizen. Zo moesten er vijf sluiten en zijn er veel problemen in de buurthuizen die nog open zijn. De SP stelde voor om geld vrij te maken voor bewonersinitiatieven voor buurthuiswerk. "Wij vinden het belangrijk dat bewoners die betrokken zijn bij hun buurt ondersteund worden door het stadsdeel. Met de kaalslag van het afgelopen jaar in het buurthuiswerk, is het belangrijk dat het stadsdeel bewonersinitiatieven een steuntje in de rug geeft," aldus Moayyed. De SP stelde voor om van de ¤10 miljoen die over is ¤70.000 te besteden aan armoedebestrijding en ¤80.000 aan bewonersinitiatieven voor een betere buurt. Helaas werd het voorstel verworpen door de coalitiepartijen VVD, PvdA en D66.

Actueel nieuwsoverzicht






RSS-feed SP Amsterdam  RSS 2.0
Wat kun je met RSS?

Zoeken in Amsterdam

RSS

Altijd het laatste nieuws. Hoe werkt dat?

SP Tax free tour
Enquete bijstandsgerechtigden
Manifest Ouders voor Stufi
Studio SP
top